Haber

Kahramanmaraş Belediye Başkanı’nın Canlı Yayında Çadır Sorusuna Cevabı Gündem Oldu!

Haluk Levent’in kurduğu Ahbap’a Kızılay’ın çadır satışı gündeme bomba gibi düştü. Mehmet Akif Ersoy, ülke gündemine oturan bu olaydan sonra HaberTürk yayınına bağlanan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e ‘Kızılaycı Ahbap’a çadır sattı. Nasıl buldun?’ soruyu sordu Güngör’ün tavrı ve tepkisi sosyal medyada tepki çekti.

Geçen gün Cumhuriyet gazetesi yazarı Murat Ağrıel, Kızılay’ın Kahramanmaraş depreminin üçüncü gününde AHBAP’a 46 milyon TL değerinde çadır sattığını ortaya çıkardı. Ahbap Derneği de Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kızılay’ın çadır sattığını doğruladı.

Kızılay Lideri Kerem Kınık da sattıkları çadırların parasını çadır imalatı ve diğer yardımlar için kullandıklarını ifade etti. “Abi ve Kızılay’ın işbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır. Aksini iddia edenler ya meseleyi anlamazlar ya da kötü niyetlidir.” Sözleriyle çadır sattıklarını itiraf etti.

Mehmet Akif Ersoy, ülke gündemine oturan bu olayın ardından HaberTürk yayınına bağlanan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e, “Kızılay herife çadır sattı. Nasıl değerlendirirsiniz?” soruyu sordu Güngör, “Bilgim yok, bana böyle bir bilgi gelmedi” diye ısrar etti. yanıt gündemdeydi.

O anları buradan izleyebilirsiniz:

Güngör’ün tavrı ve tepkileri sosyal medyada da yansımalara neden oldu.

Ne düşünüyorsun?

gungoren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu