Yaşam

Çocuk gelişimi kursları anneler için bir fırsat

KO-MEK’in 0-72 ay çocuk gelişimi kursuna katılan anneler, gelecek odaklı çocukları ile daha sağlıklı bir bağ kuruyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Sanatsal Eğitim Kursları (KO-MEK), son dönemde büyük ilgi gören çocuk gelişimi branşı eğitimlerine kursiyerlerin yoğun katılımıyla devam ediyor. Ebeveynlerin yanı sıra bu alanda çalışmak isteyen vatandaşlar da çocuklarının gelişimini en keyifli şekilde tamamlamak için 0-72 Ay Çocuk Gelişimi Eğitimine katılmakta ve bu branşa devam etmektedirler.

0-72 AY ÇOCUK GELİŞİMİ

KO-MEK kursiyerlerine yönelik 0-72 Ay Çocuk Gelişimi Eğitimi kapsamında; Çocukların fiziksel gelişim özelliklerine ilişkin edindikleri bilgiler doğrultusunda uygun etkinlikler gerçekleştirilir. Ayrıca 0-72 aylık çocukların motor gelişim özellikleri ve kişisel gelişimleri, 0-72 aylık çocukların dil gelişim özellikleri ve 0-72 aylık çocukların sosyal-duygusal gelişim özelliklerine yönelik eğitimlerde uygun etkinlikler hazırlanmaktadır. 72 aylık çocuklar.

“ÇOCUKLARIN DÜNYASINI ANLAMAK İÇİN KATILIYORUM”

KO-MEK Dilovası Kurs Merkezi 0-72 Ay Çocuk Gelişimi Eğitimi kursuna katılan Derya Öztal, “Çocukların gelişimini ve dünyasını anlamak için bu kursa katılmak istedim. Buraya katıldıktan sonra çocukların dünyasına dair fikirlerim değişti. Çocuklara karşı çok kötü davranışlarımız oldu. KO-MEK sayesinde çocuklara yönelik yanlış tutumlarımızı düzelterek daha doğru eğitim vermeye başladık” dedi.

“ÇOCUĞUMU ARTIK DAHA İYİ ANLIYORUM”

Bir diğer kursiyer Hilal Bağırkan ise yaptığı konuşmada, “Kendi çocuğuma daha iyi bir anne olabilmek için bu kursa başladım. Kurstan önce çocuklarımı kısıtlayarak eğitmeye çalışıyordum ama şimdi bu kurs sayesinde çocuğuma doğru davranışları ve doğru eğitimi veriyorum. Bence tüm anneler bu kursa gelip 0-72 Ay Çocuk Gelişimi Eğitimi almalı ve KO-MEK’e teşekkür etti.

EĞİTİM SONUNDA SERTİFİKA VERİLİR

KO-MEK kurs merkezlerinde devam eden ve bu kapsamda 0-72 Ay Çocuk Gelişimi mesleğini yürüten veya yapmak isteyenlere 180 saat eğitim verilmektedir. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu